Netwerk

Een belangrijk element van de Week van het Lege Gebouw is het samenbrengen van mensen met verschillende expertises en achtergronden. Studenten, docenten, onderzoekers en praktijkdeskundigen komen samen om de complexiteit van leegstand en hergebruik te doorgronden en om nieuwe modellen van ontwerp, gebruik, organisatie, financiering en behoud vorm te geven. Op deze pagina zijn de namen van alle betrokkenen bij de Week opgenomen.


Editie 2017

Coördinatoren

Martine Zoeteman
Concept en organisatie WvhLG, Vrije Universiteit Amsterdam, opleiding Erfgoedstudies

Ankie Petersen
Research Assistant WvhLG, Vrije Universiteit Amsterdam, opleiding Erfgoedstudies

 

Docenten

Jan Prins
Fontys Hogeschool Eindhoven
Vastgoed & Makelaardij

Wido Choufour
Hogeschool Utrecht
Bouwkunde

Natasja Hogen
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Pascal Canisius
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Abram de Boer
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Nancy van Asseldonk
Reinwardt Academie

Gábor Kozijn
Reinwardt Academie

Arrien Termaat
Saxion Hogeschool
Facility Management

Lidy Meijers
TU Delft
Bouwkunde

Sara Stroux
TU Delft
Bouwkunde

Linde Egberts
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Freek Schmidt
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Gastexperts

Carel Bense
Architect en initiatiefnemer SolarRunway

Hilde Blank
Directeur AM Concepts

Roland Blijdenstijn
Senior Beleidsadviseur Cultureel Erfgoed
Provincie Utrecht

Willemijn de Boer
Directeur ANNA Vastgoed & Cultuur

Gustaaf Boissevain
Adviseur Erfgoed
Rijksvastgoedbedrijf

Anette Bos
Architect

Michiel von Bönninghausen
Projectmanager Transacties & Projecten
Rijksvastgoedbedrijf

Ella Derksen
Curator

Gerben van Dijk
Voorzitter Herbestemmingsteam

Teun van den Ende
Oprichter Platform VOER, Herbestemmingsteam, College van Rijksadviseurs

Leo Hendriks
Senior Onderzoeker
Atelier Rijksbouwmeester

Liesbeth Jansen
Projectdirecteur Marineterrein Amsterdam

Vincent Kompier
Projectleider Architectuur Lokaal

Hein van Lieshout
Architect

Christof Mayer
Architect
Raumlabor Berlin

Rick Meijer
Financieel Strategisch Adviseur
Bureau Rekenruimte

Ronald Rietveld
Architect
RAAAF

Ana Pereira Roders
Associate Professor Heritage & Sustainability
TU Eindhoven

Machiel Spaan
Architect
Academie van Bouwkunst Amsterdam

Raymond Stijkel
Ontwikkelingsmanager AM RED

Frank Strolenberg
Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed

Roel Ulder
Objectmanager West-Nederland

Hilco van der Wal
Adviseur Ruimte en vastgoed
APPM Management Consultants

Ruud van Wezel
Hoofddocent Facility Management
Haagse Hogeschool

Studenten

Denisa Mashhadi
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Heba Fatlama
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Baeda Al Zamily
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Iris Zoon
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Lara Tjepkema
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Pieter Witteveen
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Iris Holkamp
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Shari Lorang
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Patrick Bimmerman
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Kimberly Tjeerdsma
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Mathyn Klein
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Rachel Mein
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Usama al-Dayri
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Evgenia Kuznetsova
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Coco Vink
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Sander Meert
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Amber Sikkema
Hogeschool van Amsterdam
Bouwkunde

Peter Verhoeven
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Sander de Groot
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Steffie van der Weijden
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Sander van Alphen
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Inge Molenaar
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Jasmijn Vervloet
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Julia Geven
Vrije Universiteit Amsterdam
Erfgoedstudies

Hilary Porter
Vrije Universiteit Amsterdam
Visual Arts, Media & Architecture

Francine Kronenberg
Universiteit Wageningen
Landschapsarchitectuur

Charlotte van Glansbeek
TU Delft
Architectuur

Sophie Henderson
Reinwardt Academie
Cultureel Erfgoed

Amina Nathoe
Fontys Hogescholen Eindhoven
Vastgoed & Makelaardij

 

 


Editie 2016

Coördinatoren

Natasja Hogen
Concept en organisatie WvhLG, Hogeschool van Amsterdam, opleiding Built Environment

Elsbeth van Battum
Concept en organisatie WvhLG, Hogeschool van Amsterdam, opleiding Built Environment

Abram de Boer
Concept en organisatie WvhLG, Hogeschool van Amsterdam, opleiding Built Environment

Frank Suurenbroek
Concept WvhLG, Hogeschool van Amsterdam, lector Bouwtransformatie

Docenten

Jos Aalders
Saxion Hogeschool
Facility Management

Frank Altenburg
Reinwardt Academie

Nancy van Asseldonk
Reinwardt Academie

Nicholas Clarke
TU Delft
Heritage & Architecture

Linde Egberts
Vrije Universiteit
Erfgoedstudies

Wasim Haji
Hogeschool van Amsterdam
Built Environment

John van den Hof
Saxion Hogeschool
Facility Management

Mario Jellema
Reinwardt Academie

Arie van Kampen
Haagse Hogeschool
Bouwkunde

Gabor Kozijn
Reinwardt Academie

Bart Kruijshoop
Saxion Hogeschool
Facility Management

Hein van Lieshout
Academie van Bouwkunst Amsterdam

Lidy Meijers
TU Delft
Heritage & Architecture

Theo Peppelman
Hogeschool van Amsterdam
Built Environment

Jan Prins
Fontys Hogeschool Eindhoven
Vastgoed & Makelaardij

Koen Raats
Hogeschool van Amsterdam
lectoraat Bouwtransformatie

Jacqueline Rosbergen
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed

Richard Sueters
Saxion Hogeschool
Facility Management

Arrien Termaat
Saxion Hogeschool
Facility Management

Tim Verlaan
Vrije Universiteit
Erfgoedstudies

Ben Weller
Hogeschool van Amsterdam
Built Environment

 

Gastexperts

Sprekers:

Pallas Agterberg
Directeur Strategie
Liander

Floris Alkemade (via video)
Rijksbouwmeester

Pi de Bruijn
Architecten Cie.

Patrick Koschuch
Van Dongen – Koschuch Architecten

Paul Schnabel
Lid Eerste Kamer en Universiteit Utrecht, Hoogleraar Sociaal en Cultureel Beleid

Frank Suurenbroek
Hogeschool van Amsterdam
Lector Bouwtransformatie

Christopher Tweed
Welsh School of Architecture
Head of School

Experts:

Hans-Peter Benschop
Trendbureau Overijssel, auteur
‘Filosofen agenderen de stad’

Anneke Blokker
Stadsecoloog
Gemeente Amsterdam

Michiel von Bonninghausen
Senior Vastgoeddeskundige
Rijksvastgoedbedrijf

Jan Buesink
Assetmanager
Liander

Rick Meijer
Bureau Rekenruimte

Leo Hendriks
Atelier Rijksbouwmeester

Frank Hermse
Makelaars van de Tussentijd

Hans Jacobs
Restauratiefonds

Lex de Jong
UrbanBoost

Vincent Kompier
Planoloog en projectleider
Atelier ZZ

Bastiaan van der Kraats
Restauratiearchitect
1meter98 Architecten

Roeland Lagendijk
Gebiedsmanager
Stadsdeel Centrum

Kiki Lauterslager
Gebiedsmanager
Stadsdeel Centrum

Paul Morel
Stadsherstel Amsterdam

Jarrik Ouborg
Architect OJO en hoofd Master Architectuur
Academie van Bouwkunst

Gerard Oudhaarlem
Oud-directeur Liander

Armando Pais do Amaral
Architect/ stedenbouwer
INBO

Daniel van Rijn
Senior Adviseur
Rijksdienst voor Ondernemend Nederland

Paul Rosenberg
Monumentenloods
Gemeente Amsterdam

Frank Strolenberg
Programmamanager Herbestemming
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed

Gus Tielens
Architect
Korth Tielens Architecten

Roel Ulder
Kabath Groep

Joost Verheus
Architect
Rijnboutt

Hilco van der Wal
H-team

Rene Weij
Assetmanager
Liander

Kitty van Zeggeren
Bouwtechnische Bedrijfskunde
Hogeschool van Amsterdam

Germaine Zielstra
Bouwtechnische Bedrijfskunde
Hogeschool van Amsterdam

Eindpanel:

Pallas Agterberg
Directeur Strategie
Liander

Gerben van Dijk
Voorzitter H-team

Michiel van Iersel
curator Internationale Architectuur
Biennale Rotterdam

Jeanine van Pinxteren
Bestuurder Stadsdeel Centrum
Gemeente Amsterdam

Paul Rosenberg
Monumentenloods
Gemeente Amsterdam

Machiel Spaan
Stichting Week van het Lege Gebouw (i.o.)
M3H Architecten

Frank Suurenbroek
Lector Bouwtransformatie
Hogeschool van Amsterdam

 

Studenten

Informatie volgt.


Editie 2015

Coördinatoren

Nancy van Asseldonk
Concept en organisatie WvhLG, studieleider 3e en 4e jaar, Reinwardt Academie

Michiel van Iersel
Concept en organisatie WvhLG, curator en urbanist, Non-fiction

Mark Minkjan
Concept en organisatie WvhLG, stadsgeograaf, Non-fiction

Docenten

Helen van Broekhuijsen
Docent, Vastgoedmanagement en Bouwtechniek, Haagse Hogeschool

Ruud van Wezel
Docent, Facility Management and Real Estate, Haagse Hogeschool

Koos Bosma
Docent, MA Erfgoedstudies, VU Amsterdam

Linde Egberts
Docent, MA Erfgoedstudies, VU Amsterdam

Arjan Klok
Docent, hoofd master Stedenbouw, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Danielle Huls,
Docent, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Steven Broekhof
Docent, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Penne Hangelbroek
Docent, Architectuur, Academie van Bouwkunst Rotterdam

Riemer Knoop
Docent, Erfgoed, Reinwardt Academie

Frank Altenburg
Docent, Erfgoed, Reinwardt Academie

Gabor Kozijn
Docent, Erfgoed, Reinwardt Academie

Natasja Hogen
Docent, Built Environment, Hogeschool van Amsterdam

Elsbeth van Battum
Docent, Built Environment, Hogeschool van Amsterdam

Abram de Boer
Docent, Built Environment, Hogeschool van Amsterdam

Tara Sonneveld,
Docent, Haagse Hogeschool, Bouwkunde

Gastexperts

Floris Alkemade
Gastexpert, architect, FAA

Lionel Billiet
Gastexpert, onderzoeker, Rotor

Saskia van Bohemen
Gastexpert, ontwikkelaar, Dutch Spring

Tijs van den Boomen
Gastexpert, journalist

Pieter Dijckmeester
Gastexpert, directeur Rijksvastgoedbedrijf

Gerben van Dijk
Gastexpert, H-team

Teus Eenkhoorn
Gastexpert, directeur Reinwardt Academie

Teun van den Ende
Gastexpert, H-team

Leo Hendriks
Gastexpert, Rijksvastgoedbedrijf

Roos Hessels
Gastexpert, interieurarchitect

Lex de Jong
Gastexpert, Urban Boost

Jens de Jonge
Gastexpert, DRS/ Hanzevast

Madeleine Maaskant
Gastexpert, directeur Academie van Bouwkunst Amsterdam

Arna Mackic
Gastexpert, architect, RAAAF

Michiel Schwartz
Gastexpert, artist-in-residence Reinwardt Academie

Jarrik Ouburg
Gastexpert, hoofd master Architectuur, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Aart Oxenaar
Gastexpert, directeur Monumenten & Archeologie gemeente Amsterdam

Ted Schamp
Gastexpert, DTG

Monique Schuttenbeld
Gastexpert, Bureau Rekenruimte

Jouke Sieswerda
Gastexpert, architect, ZUS

Jeroen Slot
Gastexpert, O&S Gemeente Amsterdam

Herman Sol
Gastexpert, Bureau Rekenruimte

Machiel Spaan
Gastexpert, architect, M3H Architecten

Rudy Stroink
Gastexpert, ontwikkelaar, Dutch Spring

Frank Suurenbroek
Gastexpert, lector Bouwtransformatie, Hogeschool van Amsterdam

Kim Tuin
Gastexpert, directeur NDSM-werf

Bart Vlaanderen
Gastexpert, Gemeente Amsterdam

Niels Wagemaker
Gastexpert, The Circular Company

 

Studenten

Informatie volgt.


Editie 2014

Coördinatoren

Reiner van der Kuij
Concept en organisatie WvhLG, Real Estate & Housing, TU Delft

Docenten

Archie Hetharia
Docent, Vastgoedmanagement en Bouwtechniek, Haagse Hogeschool

Helen van Broekhuijsen
Docent, Vastgoedmanagement en Bouwtechniek, Haagse Hogeschool

Ruud van Wezel
Docent, Facility Management and Real Estate, Haagse Hogeschool

Jarrik Ouburg
Docent, hoofd master Architectuur, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Koos Bosma
Docent, MA Erfgoedstudies, VU Amsterdam

Iris Schutten
Docent, Architectuur, Willem de Kooning Academie Rotterdam

Corine Keus
Docent, Architectuur, Willem de Kooning Academie Rotterdam

Hilde Remoy
Docent, Real Estate & Housing, TU Delft

Penne Hangelbroek
Docent, Architectuur, Academie van Bouwkunst Rotterdam

Mario Jellema
Docent, Erfgoed, Reinwardt Academie

Riemer Knoop
Docent, Erfgoed, Reinwardt Academie

Lidy Meijers
Docent, RMIT, TU Delft

Natasja Hogen
Docent, Transformatie, Hogeschool van Amsterdam

Peter Rutten
Docent, Bouwkunde, Hogeschool Utrecht

Arrien Termaat
Docent, Facility Management & Real Estate, Saxion Hogeschool

Michiel Flooren
Docent, Facility Management & Real Estate, Saxion Hogeschool

Bart Kruijshoop
Docent, Facility Management & Real Estate, Saxion Hogeschool

Huib Ribbens
Docent, Facility Management & Real Estate, Saxion Hogeschool

Gastexperts

Ronald Rietveld
Gastexpert, architect, RAAAF

Hans de Jonge
Gastexpert, hoogleraar Vastgoedbeheer en Ontwikkeling, Tu Delft

Leo Hendriks
Gastexpert, senior researcher, Rijksgebouwendienst

Frits van Dongen
Gastexpert, architect, vml Rijksbouwmeester

Duco Stadig
Gastexpert, H-Team, consultant, vml wethouder ruimtelijke ordening Amsterdam

Wouter Jan Verheul
Gastexpert, research fellow en lector, TU Delft

Paul Kersten
Gastexpert, kantorenloods, Gemeente Den Haag

Sebastian Ropers
Gastexpert, ontwikkelaar, Werknaam

Gerjan Streng
Gastexpert, architect, The Cloud Collective

Nynke-Anna Bellinga
Gastexpert, architect, Atelier Rijksbouwmeester

Marleen Greil
Gastexpert, (Interieur)architect, Rijksgebouwendienst

Elise Mutter
Gastexpert, architect, kunsthistoricus, Monumentenzorg Gemeente Den Haag

Dorothée Koper
Gastexpert, architectuurhistoricus, Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed

Marinke Steenhuis
Gastexpert, historicus, SteenhuisMeurs

Jessica Kusnadi
Gastexpert, architect, TU Delft

Rudy Stroink
Gastexpert, ontwikkelaar, Dutch Spring

Willemijn de Boer
Gastexpert, directeur ANNA Vastgoed & Cultuur

Pieter Graaff
Gastexpert, architect, Veldacademie

Chris Luth
Gastexpert, architect, PAMFLET

Paul Delbeek
Gastexpert, Hoofd Cluster Verkoop West, Rijksvastgoedbedrijf

Rozemarijn Dam
Gastexpert, architect, Rijksvastgoedbedrijf

Job Roos
Gastexpert, architect, docent Bouwkunde TU Delft, Braaksma en Roos

Charles van Marrelo
Gastexpert, architect, Atelier Rijksbouwmeester

Frank van der Vecht
Gastexpert, architect, Rijksgebouwendienst

Machiel Spaan
Gastexpert, architect, M3H Architecten, docent AvB Amsterdam

Studenten

Informatie volgt.


Editie 2013

Coördinatoren

Machiel Spaan
Concept en organisatie, architect, M3H Architecten, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Tracy Metz
Gastexpert, moderator, journalist en auteur over urban issues

Docenten

Bastiaan van de Kraats
Docent, Master Interieur, Hogeschool voor de Kunsten Utrecht

Lies Willers
Docent, Master Interieur, Hogeschool voor de Kunsten Utrecht

Jarrik Ouburg
Docent, Hoofd Architectuur, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Koos Bosma
Docent, MA Erfgoedstudies, VU Amsterdam

Erwin Kleinsman
Docent, Architectuur, ArtEZ Academie van Bouwkunst Arnhem

Marco Henssen
Docent, Architectuur, ArtEZ Academie van Bouwkunst Arnhem

Jan Konings
Docent, Master Interior Architecture, KABK

Penne Hangelbroek
Docent, Architectuur, Academie van Bouwkunst Rotterdam

Erik de Graaf
Docent, Amsterdam School of Real Estate / HvA urban Management

Sasa Radenovic
Docent, Bouwkunde, Hogeschool Utrecht

Peter Rutten
Docent, Bouwkunde, Hogeschool Utrecht

Frank Altenburg
Docent, Erfgoed, Reinwardt Academie

Reinier van der Kuij
Docent, Real Estate & Housing, TU Delft

Arjan Klok
Docent, Hoofd Stedenbouw, Academie van Bouwkunst Amsterdam

Archie Hetharia
Docent, Vastgoedmanagement en Bouwtechniek, Haagse Hogeschool

Helen van Broekhuijsen
Docent, Vastgoedmanagement en Bouwtechniek, Haagse Hogeschool

Corine Keus
Docent, Architectuur, Willem de Kooning Academie Rotterdam

Iris Schutten
Docent, Architectuur, Willem de Kooning Academie Rotterdam

Gastexperts

Frits van Dongen
Gastexpert, architect, vml Rijksbouwmeester

Paul Schnabel
Gastexpert, vml directeur Sociaal en Cultureel Planbureau

Duco Stadig
Gastexpert, H-Team, consultant, vml wethouder ruimtelijke ordening Amsterdam

Stephan Bekx
Gastexpert, beleidsadviseur Gemeente Den Haag

Peer Peters
Gastexpert, stedenbouwkundige, Gemeente Den Haag

Willemijn de Boer
Gastexpert, directeur ANNA Vastgoed & Cultuur

Loes Verhaar
Gastexpert, Gemeente Den Haag

Rudy Stroink
Gastexpert, ontwikkelaar, Dutch Spring

Marinke Steenhuis
Gastexpert, historicus, SteenhuisMeurs

Herman Sol
Gastexpert, Bureau Rekenruimte

Martin Langerak
Gastexpert, Bureau Rekenruimte

Wessel de Jonge
Gastexpert, architect, H-Team

Arno Boon
Gastexpert, ontwikkelaar, directeur BOEi

Leo Hendriks
Gastexpert, senior researcher, Rijksgebouwendienst

Jean Baptiste Benraad
Gastexpert, ontwikkelaar, Benraad Hernieuwt

Mark Plaisier
Gastexpert, Dura Vermeer

Fieke Meindertsma
Gastexpert, Conceptors

Teun van den Ende
Gastexpert, architect, Platform VOER

Maria Lamslag
Gastexpert, erfgoedprofessional, Platform VOER

Erik Pasveer
Gastexpert, Hoofd Stedenbouw & Planologie, Gemeente Den Haag

Charles van Marrelo
Gastexpert, architect, Atelier Rijksbouwmeester

Marion Timmermans
Gastexpert, Hoofd Portefeuillemanagement Rijksvastgoedbedrijf

Eva Klein Schiphorst
Gastexpert, Directeur Transacties en Ontwikkeling Rijksvastgoedbedrijf

Marnix Norder
Gastexpert, vml wethouder Stadsontwikkeling, Volkshuisvesting, Integratie, Gemeente Den Haag

Aart Oxenaar
Gastexpert, Directeur Academie van Bouwkunst Amsterdam

Studenten

Informatie volgt.


Deel deze pagina Deel op Facebook Deel op Twitter